سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 تعداد کل بازدید : 1050482

  بازدید امروز : 69

  بازدید دیروز : 167

iranonco

 
هرکه دوستدار دیدار خداوند سبحان شود، دنیا را فراموش می کند . [امام علی علیه السلام]
 
نویسنده: عمو فرید ::: یکشنبه 90/9/20::: ساعت 10:5 صبح

تخمدان یکی از  مهمترین اندامهای باروری در خانمها محسوب می شود. این غده کوچک که به زحمت   اندازه ای در حدود یک بادام زمینی دارد ، اگر دچار سرطان شود ، می تواند حیات فرد را به خطر بیاندازد.

از مدتها قبل قصد داشتم ، جزوه جامعی آماده کنم که هم برای بیماران دچار سرطان تخمدان مفید باشد و  هم برای افراد سالم جامعه . می توانید از طریق لینک زیر جزوه را دریافت  و ً بعد از دانلود ، از زیپ خارج کرده و مطالعه بفرمائید.

جزوه آشنایی با سرطان تخمدان

دوستان و همکاران ارجمندم ؛

اگر امکانش میسر است ، بر بنده منت بگذارید و جهت بهتر شدن جزوات نظرات ارزشمندتان را بفرمائید.      

   ارادتمند همه : فرید

 

 خواننده گرامی سلام ؛ 

با تواضع و ادب ...سایت "ایران انکو" پیرامون موضوعات سرطان به قلم نگارنده  افتتاح شد .

بازدید ، نظرات و نوشته های شما دلگرمی بخش خواهد بود.

ایران انکو


 
نویسنده: عمو فرید ::: چهارشنبه 90/8/4::: ساعت 11:49 صبح

 

آزمایش اختصاصی خون در سرطان تخمدان بررسی میزان CA-125  است.     CA-125  آنتی ژنی است که به طور طبیعی در خون همه خانمها وجود دارد ، میزان طبیعی آن 35 واحد در میکرولیتر است ، در سرطان تخمدان میزان این ماده افزایش می یابد. متاسفانه میزان افزایش زمانی اتفاق می افتد که سرطان در مرحله دو یا سه پیشرفت است و تنها در 50% مواقع در مرحله یک شاهد افزایش میزان CA-125 هستیم . مسئله دیگر اینست که تنها در سرطان تخمدان نیست که میزان این ماده در خون بالا می رود بلکه در قاعدگی ، بارداری ، کیست تخمدان و آندومتریوز هم افزایش می یابد بنابراین بالا رفتن میزان     CA-125 همیشه دلیل بر سرطان تخمدان نیست.  پس با این حساب تشخیص سرطان تخمدان به کمک این تست روش دقیقی نیست . اما در بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند انجام تست مذکور ، جهت ارزیابی پاسخ به درمان و بررسی عود مورد استفاده قرار می گیرد یعنی پزشک معالج حین فرآیند درمان برای اینکه مشخص شود درمان موفقیت آمیز بوده یا خیر میزان این ماده را در خون اندازه گیری میکند ، بدیهی است افزایش میزان CA-125  در حین فرآیند درمان به معنای عدم موفقیت روش درمانی است.

دانشمندان در سالهای اخیر ، ماده ای را در خون بیماران مبتلا به سرطان تخمدان پیدا کرده اند که به نظر میرسد نسبت به CA-125 از درجه حساسیت  بالاتری برخوردار است.

OVA 1   ماده ایست که تا 90% در تشخیص بدخیمی های تخمدان موفق بوده و این در حالیست که میزان موفقیت CA-125 ، 70% می باشد.

این روش تشخیصی جدید توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تائید شده است و امید آن می رود ، پنجره ای جدید در تشخیص زود هنگام سرطان تخمدان باشد.

تشخیص زود هنگام در موفقیت درمان نقش بسزایی خواهد داشت.

در کنار این تست میزان آلفا فیتوپروتئین و بتا HCG  هم اندازه گیری می شود که بیشتر جهت تشخیص عدم یا وجود متاستاز است.

 

 National Ovarian Cancer Network   : منبع

            

        2011

 

 

 خواننده گرامی سلام ؛ 

با تواضع و ادب ...سایت "ایران انکو" پیرامون موضوعات سرطان به قلم نگارنده  افتتاح شد .

بازدید ، نظرات و نوشته های شما دلگرمی بخش خواهد بود.

ایران انکو


 
نویسنده: عمو فرید ::: چهارشنبه 89/6/10::: ساعت 12:35 صبح

 

 

 

 

  بخش اول ............................. آشنایی با تخمدان

 

 خواننده گرامی سلام ؛ 

با تواضع و ادب ...سایت "ایران انکو" پیرامون موضوعات سرطان به قلم نگارنده  افتتاح شد .

بازدید ، نظرات و نوشته های شما دلگرمی بخش خواهد بود.

ایران انکو


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

مطالب عمومی و تخصصی درباره سرطان

 RSS 
 

لوگوی دوستان

 

درباره خودم


iranonco

عمو فرید
این وبلاگ حاوی مطالب عمومی و تخصصی مرتبط با مراقبت از بیماران سرطانی است. ا
 

حضور و غیاب

 

فهرست موضوعی یادداشت ها

پیشگیری از سرطان[6] . خاطرات[4] . داروهای شیمی درمانی[4] . تهوع و استفراغ[3] . ویژه پرستاران[3] . عوارض شیمی درمانی[2] . سرطان[2] . شیمی درمانی[2] . مدیریت مشکلات خونی[2] . مدیریت مشکلات خونی در سرطان[2] . پاسخ به نامه ها[2] . افت گلبول سفید در بیماران سرطانی و عفونت[2] . افت گلبولهای سفید در بیماران سرطانی . اقدامات پرستاری در نشت دارویی . اقدامات درمانی در نشت . انواع سرطان . ایمنی درمانی . تاکسانها . تاکسوتر . تاکسول . تب . ترکیبات پلی فنلی . تشخیص زود هنگام سرطان سینه . CA-125 . آسیبهای روحی بیمار سرطانی . آشنایی ب داروهای شیمی درمانی . آلوپسی . آلودگی هوا و سرطان . آماده سازی دارو های شیمی درمانی . آمار سرطان در ایران (سال 1391) . آنتی اکسیدانها . آنفلوآنزا و سرطان . اثرت جانبی شیمی درمانی . اربیتاکس . ارزیابی سینه ها از نظر سرطان . افت گلبول سفید . افت گلبول سفید در بیماران سرطانی . پرسش و پاسخ . پیشگیری از بیماری . توصیه های روانشناسی . خاطرات سرطان . خشکی و زخم دهان در بیماران سرطانی . داروهای خواکی شیمی درمانی . درمان ارگانیک . درمان جدید سرطان سینه . درمان سرطان پروستات . درمان سرطان سینه . راهنمای افت گلبول سفید در بیماران سرطانی . رقیق سازی . ریزش مو و شیمی درمانی . نشت دارویی . نعناع . نوتروپنی . طب سنتی ایران . عفونت . علایم و نشانه های سرطان سینه . سرطان پروستات . سرطان پستان . سرطان تخمدان . سرطان تخمدان تست تشخیص OVA1 . سرطان سینه . سرطان کودکان درمان سرطان . سرطان و کنترل ذهن . سرطان و مصرف مایعات . سلامت . مایعات و سرطان .
 

اشتراک