سفارش تبلیغ
طراحی وب هاست ایران
 تعداد کل بازدید : 926941

  بازدید امروز : 523

  بازدید دیروز : 227

iranonco

 
[ و او را از ایمان پرسیدند ، فرمود : ] ایمان بر چهار پایه استوار است ، بر شکیبایى ، و یقین و داد و جهاد . و شکیبایى را چهار شاخه است : آرزومند بودن ، و ترسیدن ، و پارسایى و چشم امید داشتن . پس آن که مشتاق بهشت بود ، شهوتها را از دل زدود ، و آن که از دوزخ ترسید ، از آنچه حرام است دورى گزید ، و آن که ناخواهان دنیا بود ، مصیبتها بر وى آسان نمود ، و آن که مرگ را چشم داشت ، در کارهاى نیک پاى پیش گذاشت . و یقین بر چهار شعبه است : بر بینایى زیرکانه ، و دریافت عالمانه و پند گرفتن از گذشت زمان و رفتن به روش پیشینیان . پس آن که زیرکانه دید حکمت بر وى آشکار گردید ، و آن را که حکمت آشکار گردید عبرت آموخت ، و آن که عبرت آموخت چنان است که با پیشینیان زندگى را در نوردید . و عدل بر چهار شعبه است : بر فهمى ژرف نگرنده ، و دانشى پى به حقیقت برنده ، و نیکو داورى فرمودن ، و در بردبارى استوار بودن . پس آن که فهمید به ژرفاى دانش رسید و آنکه به ژرفاى دانش رسید از آبشخور شریعت سیراب گردید ، و آن که بردبار بود ، تقصیر نکرد و میان مردم با نیکنامى زندگى نمود . و جهاد بر چهار شعبه است : به کار نیک وادار نمودن ، و از کار زشت منع فرمودن . و پایدارى در پیکار با دشمنان ، و دشمنى با فاسقان . پس آن که به کار نیک واداشت ، پشت مؤمنان را استوار داشت ، و آن که از کار زشت منع فرمود بینى منافقان را به خاک سود ، و آن که در پیکار با دشمنان پایدار بود ، حقى را که بر گردن دارد ادا نمود ، و آن که با فاسقان دشمن بود و براى خدا به خشم آید ، خدا به خاطر او خشم آورد و روز رستاخیز وى را خشنود نماید . و کفر بر چهار ستون پایدار است : پى وهم رفتن و خصومت کردن و از راه حق به دیگر سو گردیدن و دشمنى ورزیدن . پس آن که پى وهم گرفت به حق بازنگشت ، و آن که از نادانى فراوان ، خصومت ورزید ، از دیدن حق کور گشت ، و آن که از راه حق به دیگر سو شد ، نیکویى را زشت و زشتى را نیکویى دید و مست گمراهى گردید ، و آن که دشمنى ورزید راهها برایش دشوار شد و کارش سخت و برون شو کار ناپایدار . و شک بر چهار شعبه است : در گفتار جدال نمودن و ترسیدن و دو دل بودن ، و تسلیم حادثه‏هاى روزگار گردیدن . پس آن که جدال را عادت خود کرد ، خویش را از تاریکى شبهت برون نیاورد ، و آن که از هر چیز که پیش رویش آمد ترسید ، پیوسته واپس خزید ، و آن که دو دل بود پى شیطان او را بسود ، و آن که به تباهى دنیا و آخرت گردن نهاد هر دو جهانش را به باد داد . [ و پس از این سخن گفتارى بود که از بیم درازى و برون شدن از روش کارى که در این کتاب مقصود است نیاوردیم . ] [نهج البلاغه]
 
نویسنده: عمو فرید ::: دوشنبه 91/12/28::: ساعت 11:46 صبح

 خواننده گرامی سلام ؛ 

با تواضع و ادب ...سایت "ایران انکو" پیرامون موضوعات سرطان به قلم نگارنده  افتتاح شد .

بازدید ، نظرات و نوشته های شما دلگرمی بخش خواهد بود.

ایران انکو

 

 

سال 1391 هم تموم شد.

خیلی ها سال گذشته بین ما بودند و امسال نیستند ...  اونها بهار بهتری نسیبشان شده ... مطمئنم خداوند کسی را که با رنج بیماری روحش را در اختیار می گیرد.... مورد رحمت فراوان خود قرار می دهد. روحشان شاد .... "سکوت " دلتنگی سین هشتم سفره هایمان خواهد بود.

خیلی ها هنوز پیگیر درمانشان هستند ... شاید این ایام نوروز را مجبور باشند در بیمارستان بسر ببرند ... امیدوارم سال جدید برایشان سال بهبودی و تندرستی باشه. امسال هم سرنگ و سرم و سیس پلاتین و ست سرم و ست خون و ... سین های دیگر را در کنار هفت سینشان خواهند داشت... این نیز بگذرد.

خیلی ها هم شهد شیرین " سلامتی " سین هشتم سفره هایشان شده .... صمیمانه خوشحالم و در شادیشان از صمیم قلب شریک.

وبلاگ " عمو فرید " در سال گذشته به دلیل آماده سازی برای سایت فعالیت متوسطی داشت ، امیدوارم در سال جدید ... به همت و لطف و مدد ، دوست برنامه نویسی که تلاشی بی بدیلی را قبول زحمت فرموده اند .... این مهم میسر شود که شاهد حضور جدی در عرصه سایبری باشیم.

همینجا صمیمانه دست همکاری شما را می فشارم ، در هر زمینه ای که توانمندی دارید ... ایمیل بزنید ....

درمان سرطان در طی سال گذشته پیشرفتهایی داشته ...داروهای جدید ، روشهای تشخیص نوین ، شناخت ریسک فاکتورها ، روشهای غربالگری دقیق از جمله دستاوردهای سال گذشته بوده.

اما همچنان دنیا در رنج افزایش عوامل خطر زا ، سوء تغذیه ، خرافات درمانی و ... ملتهب است.

همچنان آمارهای ثبت موارد سرطان در تمام دنیا ، دچار نواقص و اشکالاتی است.

همچنان ما در شناخت علل مولکولی سرطان در ابتدای راه هستیم.

اما خوشبختانه , درمان ؛ تشخیص زودهنگام ؛ روشهای مراقبتی پیشرفت محسوسی داشته است.

امیدوارم در سال آینده ، دست در دست هم بتوانیم ... از همین جا ... نقش موثری در حل این مشکل رو به تزاید قرن داشته باشیم.

دوستون دارم.... شاد باشین.

 


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

مطالب عمومی و تخصصی درباره سرطان

 RSS 
 

لوگوی دوستان

 

درباره خودم


iranonco

عمو فرید
این وبلاگ حاوی مطالب عمومی و تخصصی مرتبط با مراقبت از بیماران سرطانی است. ا
 

حضور و غیاب

 

فهرست موضوعی یادداشت ها

پیشگیری از سرطان[6] . خاطرات[4] . داروهای شیمی درمانی[4] . تهوع و استفراغ[3] . ویژه پرستاران[3] . عوارض شیمی درمانی[2] . سرطان[2] . شیمی درمانی[2] . مدیریت مشکلات خونی[2] . مدیریت مشکلات خونی در سرطان[2] . پاسخ به نامه ها[2] . افت گلبول سفید در بیماران سرطانی و عفونت[2] . افت گلبولهای سفید در بیماران سرطانی . اقدامات پرستاری در نشت دارویی . اقدامات درمانی در نشت . انواع سرطان . ایمنی درمانی . تاکسانها . تاکسوتر . تاکسول . تب . ترکیبات پلی فنلی . تشخیص زود هنگام سرطان سینه . CA-125 . آسیبهای روحی بیمار سرطانی . آشنایی ب داروهای شیمی درمانی . آلوپسی . آلودگی هوا و سرطان . آماده سازی دارو های شیمی درمانی . آمار سرطان در ایران (سال 1391) . آنتی اکسیدانها . آنفلوآنزا و سرطان . اثرت جانبی شیمی درمانی . اربیتاکس . ارزیابی سینه ها از نظر سرطان . افت گلبول سفید . افت گلبول سفید در بیماران سرطانی . پرسش و پاسخ . پیشگیری از بیماری . توصیه های روانشناسی . خاطرات سرطان . خشکی و زخم دهان در بیماران سرطانی . داروهای خواکی شیمی درمانی . درمان ارگانیک . درمان جدید سرطان سینه . درمان سرطان پروستات . درمان سرطان سینه . راهنمای افت گلبول سفید در بیماران سرطانی . رقیق سازی . ریزش مو و شیمی درمانی . نشت دارویی . نعناع . نوتروپنی . طب سنتی ایران . عفونت . علایم و نشانه های سرطان سینه . سرطان پروستات . سرطان پستان . سرطان تخمدان . سرطان تخمدان تست تشخیص OVA1 . سرطان سینه . سرطان کودکان درمان سرطان . سرطان و کنترل ذهن . سرطان و مصرف مایعات . سلامت . مایعات و سرطان .
 

اشتراک